TRAXION je špecifický profil podrážky, ktorý zabezpečuje, aby na nohu nebol vyvíjaný príliš veľký tlak a umožňuje lepší odraz, zmenu smeru i brzdenie.

TRAXION predstavuje špeciálny vzhľad podošvy, na ktorej sú rozmiestnené jednotlivé gripy (výstupky) maximalizujúca záber do všetkých strán, na chodidlo a celú nohu pri tom nie je vyvíjaný veľký tlak. Topánky adidas s technológiou TRAXION využijete najmä v teréne a na prírodných plochách alebo aj na klzkom povrchu. Obuv TRAXION zabezpečí, aby Vám noha nepodkluzovala, zároveň Vás podrží pri rýchlom zmenu smeru a zlepší odraz pri predozadný pohyboch. Preto podošva TRAXION nájdete takmer u všetkých druhov outdoorovej obuvi, vybraných druhov bežecké obuvi pre beh v prírode a samozrejme hlavne u kopačiek. Futbal sa hrá na rôznych typoch povrchu, preto adidas na túto skutočnosť reaguje ponukou rôznych designov podrážky TRAXION, ktoré sú vhodné na rôzne povrchy:

  • SG Soft Ground - kopačky adidas s označením SG sú určené primárne pre veľmi mäkký povrch, preto najmä na mokrej až blatisté prírodné trávniky. U tohto typu podošvy sú použité vyššie prvkami TRAXION (všeobecne nazývané kolíky), ktoré do povrchu oveľa lepšie preniknú a zaistí lepší záber.

               
  • FG Firm Ground - kopačky adidas s označením FG sú primárne určené na pevný prírodný trávnatý povrch. Podrážka FG je nejvvyužívanějším a nejkupovanějším typom kopačiek. Podošva FG poskytuje ideálne záber na pevnom a mäkším povrchu prírodné trávy.

               
  • HG Hard Ground - kopačky adidas s označením HG sú primárne určené na suchý a veľmi tvrdý trávnatý povrch či škvaru. Tomuto povrchu je prispôsobená aj celá konštrukcia kopačiek, ktoré sú odolnejšie voči oderu a poskytujú lepší tlmenie.

  • AG Artificial Grass - kopačky adidas s označením AG sú primárne určené na umelú trávu. U tohto typu kopačiek je tiež zosilnená celková konštrukcia kopačiek, aby odolala náročnému povrchu umelej trávy. Určené najmä na umelé trávniky najnovšej generácie (tzn. plnené gumou).

              
 • TF Turf - kopačky adidas s označením TF sú primárne určené na umelý povrch. Zaistí skvelý záber aj na veľmi tvrdom trávnatom povrchu, viac prvkov TRAXION navyše poskytuje lepšie tlmenie, odpruženie i pohodlie. Určené najmä na umelý trávnik staršieho (kobercovitého) typu.

 

Zdieľajte tento článok: