ClimaChill je najmodernejšia technológia zaisťujúca maximálnu priedušnosť, ventiláciu, odvodu potu a tiež dosahuje maximálny chladivého efektu. Nič lepšie v aktívnom chladení nenájdete.

Technológia ClimaChill funguje na troch hlavných princípoch:
  • V oblečení, v miestach hlavnej teplotné zóny tela, sú vo vnútornej časti oblečenia umiestnené hliníkové čiastočky (malé metalické body), ktoré pri kontakte s pokožkou okamžite navodzujú chladivý pocit.
  • V oblečenie je vo vnútornej časti použité nové ploché vlákno subzero, ktoré obsahuje titán. Ten oveľa lepšie uvoľňuje teplo od tela ochladzuje ho. Ploché vlákno navyše zväčšuje kontaktnú plochu s telom a umožňuje tak odvádzať ešte viac tepla.
  • Vlhkosť a teplo je z vnútorných vlákien odvedené do vonkajšej vrstvy tvorené vláknami Polar. Tieto vlákna sú veľmi ľahká a maximálne priedušná, takmer ako sieťovina, čo umožňuje rýchle odparovanie potu a dokonalú ventiláciu.

Testovanie oblečenie ClimaChill dokonca prebiehalo v extrémnych podmienkach a na robotovi citlivom na teplotu. Testy preukázali, že sa jedná o nejprodyšnější oblečenie, aké kedy adidas vytvoril. Pocit ochladenie vás nakopne ešte k vyššiemu výkonu aj v najväčšom zápale hry.


 

Zdieľajte tento článok: