Ikona medzi obuvou - adidas Superstar

Ich história siaha až do ruku 1969. Pôvodne si ich nemohli vynachváliť basketbalisti. Potom prišla ich éra na hip-hopovej a street scéne, ku ktorej neodmysliteľne patrí dodnes. O čom je reč? O ikonických teniskách z kolekcie Originals, adidas Superstar.

Pre ich jedinečný tvar je každý bezpečne pozná. Tieto najprv čisto športové basketbalové topánky v 80. rokoch pevne primkol k hip-hopu, skateboardingu a mestskej móde ak tej patrí dodnes. Ich história čítajúci dlhých 46 rokov svedčí o tom, že módne trendy sa tejto štýlovej obuvi netýkajú.

 

Gumová špička

Gumová špička topánky Superstar


V 70. rokoch si ich basketbalisti obľúbili hneď z niekoľkých dôvodov:


  • Ľahká konštrukcia
  • Pohodlný tvar a polstrovanie
  • Vložka pre ochranu Achillovej päty
  • Podrážka so vzorom rybej kosti, ktorá nekĺže
  • Gumová špička vstrebe nárazy a zaistí dlhú životnosť

V americkej NBA je nosilo 75% hráčov. Pôvodný model bol vyrábaný od začiatku vo Francúzsku pod vedením Horsta, syna Adiho Dasslera.

 

Superstar a hip-hopPrelomový okamih prišiel v 80. rokoch. Spoločne s rodiace sa hip-hopovú scénou si adidas Superstar získali priazeň verejnosti. Topánka bola tak odolná, že poskytovala ideálne obutie pre moderné pouličné breakdance. Zaujal aj dizajn využívajúce klasické farebné kombinácie a luxusné kožený zvršok.

Vrchole Superstar dosiahli s kapelou Run-DMC, ktorej členovia ich nosili štýlovo s rozvázanými šnúrkami. Hit "My adidas" sa stal legendou a ich koncert v Madison Square Garden odštartoval masovú obľubu topánek a vypredal sklady po celom svete.Od tej doby je obuv adidas Superstar symbolom ležérnej streetovej pop kultúry a cool životného štýlu. Vďaka pohodlie, štýlu a odolnosti sa stal Superstary staly aj súčasťou skateboardové komunity.


2015 ve znamení Superstar

 
Jeden z nových modelov adidas SuperstarJe až neuveriteľné, ako zásadný dopad môže mať jedna pevne stavaná topánka s pomerne jednoduchým dizajnom na niekoľko generácií. Rok 2015 sa u značky adidas nesie práve v duchu kolekcie Superstar.

Sledujte preto na a-mania.sk jednotlivé nové modely, ale aj osvedčené klasické kombinácie farieb a vyberte si tú, ktorá vás začlení do globálnej komunity tenisiek adidas Superstar.

Francie - domov adidas Superstar
Od samého začiatku sa topánky adidas Superstar vyrába vo Francúzsku.
 

 

Zdieľajte tento článok: