Adidas predstavuje najnovšie kopačky

Značka adidas predstavila na tlačovej konferencii novinky zo sveta futbalu. Sú nimi kopačky Ace15, X15 a Messi15. Na tlačovej konferencii nechýbala legenda futbalu Pavel Nedvěd a dvaja úspešní futbalisti David Lafata a Ladislav Krejčí, ktorí testovali kopačky.

Tieto kopačky sú novou vlajkovou loďou adidas a nahrádzajú existujúce kolekcie kopačiek F50, Predator, Nitrocharge a 11Pro. Tie je možné zatiaľ dokupovať až do vypredania zásob, potom ich úplne nahradí tieto horúce novinky. Kopačky mali svoju premiéru na finále Ligy majstrov UEFA, ktoré sa konalo 6. júna v Berlíne. Začiatkom júla ich nájdete aj na našom webe. Kopačky sú dostupné vo všetkých variantoch podošvou, jedinou zmenou a veľkou výhodou je spojenie klasickej podošvy na prírodné trávu s podošvou na umelú trávu (AG). Od teraz vám postačí na tieto dva typy trávnikov len jedny kopačky.

Dva nové koncepty kopačiek adidas

Podľa slov Pepa Guardiolu sú na ihrisku dôležité dva typy hráčov:"Je to kontrola alebo chaos. Máme hráča, ktorí premýšľajú o tom, čo team potrebuje a čo je pre neho a spoluhráčov najlepší. Taký hráč má jasnú predstavu o tom, čo jeho team potrebuje urobiť. Preberá na seba kontrolu nad zápasom. Potom tu máme hráčov, ktorí robia chaos. Spoliehajú na svoj inštinkt a talent. Potrebujú voľnosť, aby mohli predviesť svoje umenie. Môžu sa zachovať úplne akokoľvek a nemôžete nad nimi mať kontrolu. Nemôžete ich zastaviť."

Práve pre tieto dva typy hráčov sú kopačky uspôsobené.

Ace 15

Tieto kopačky sa zameriavajú na tých hráčov, ktorí tvoria hru, premýšľa nad ňou a vytvárajú útočné šance. Medzi takými hráčmi nechýbajú hviezdy ako Manuel Neuer alebo James Rodríguez. Kopačky Ace 15 sú navrhnuté pre maximálnu kontrolu nad loptou. Jednou z hlavných inovácií je 3D povrch, ktorý zlepšuje kontrolu nad loptou, a to za akéhokoľvek počasia vďaka povrchu NSG tzv. Non-stop-grip. Tieto kopačky testoval na tlačovej konferencii David Lafata, ktorý bol z kopačiek veľmi nadšený. Pochvaľoval si najmä ľahkosť a kontrolu nad loptou.X15

Kopačky X15 sa hodí pre tie najnebezpečnejšie hráča, ktorí majú na ihrisku radi chaos. Medzi také hráča patrí napríklad Thomas Müller, Luis Suárez alebo Karim Benzema. Takí hráči sa vymykajú pravidlám a nie je možné ich zaškatuľkovať. Predvádzajú akcie, ktoré divákov zdvíhajú zo sedadiel. Kopačky sú teda navrhnuté pre ich nepredvídateľnosť. Ľahká konštrukcia a špeciálne kolíky na podošve zaistí maximálnu stabilitu a neohrozený pohyb po trávniku. Tieto kopačky sú prvé, na ktorých nenájdete kultové tri pruhy po strane. Tie sú nahradené veľkým logom adidas na päte.Messi15

K novinkám patrí tiež kopačky Messi 15, ktoré nahrádzajú predchádzajúce kopačky Lionela Messiho F50. Tieto kopačky sú vyrobené pre hráča ako je Lionel Messi. Pre také, ktorým záleží len na jedinej veci a tou je víťazstvo. Robia všetko pre svoj team a pre jeho slávu. Tieto kopačky sú jednoducho navrhnuté pre víťaza! Špeciálne navrhnutá konstrikcia a podrážka umožňujú výbušnú rýchlosť a maximálnu trakciu.Zdieľajte tento článok: