Vyberte si svoje outdoorové zameranie

Keď si vyberáte adidas outdoor topánky, všimnete si, že sú rozdelené do troch hlavných radov. Názov každej z nich by mal napovedať, kam topánky najlepšie sedí, na čo sú určené a pred čím chodidlo ochráni a uľahčí mu pohyb. Aby ste teda vybrali tie najlepšie topánky, najskôr sa dobre oboznámte s tým, čo každá rada ponúka.

Mountain sports

Outdoorové topánky určené predovšetkým na horské túry a chôdzu po náročnom teréne horských hrebeňov. Topánky sú vytvorené tak, aby vydržali aj veľký nápor a výšľap po náročnom, členitom teréne. Vrcholom tejto rady je kolekcia obuvi Terrex nabitá najlepšími technológiami a ušitá z kvalitných, veľmi ľahkých a zároveň odolných materiálov. Dopĺňa ju rad Terrex Swift, ktorá ponúka kvalitné a veľmi dobre technicky vybavené outdoorové topánky.

Tým najlepším, čo v tejto kolekcii adidas ponúka, sú TERREX FAST R MID GTX. Sú vhodné do teplejšieho aj chladnejšieho počasia, materiál zvršku je kombináciou textilu a syntetiky a technológia Gore-Tex zaručí maximálny komfort. Ak potrebujete kvalitné outdoorové topánky do hôr, avšak sa nechystáte na príliš náročnú trasu, postačí aj topánky z nižšej kolekcie TERREX SWIFT R GTX. Technológia Gore-Tex, adiPRENE a Traxion tu perfektne odvádza svoju prácu a zaisťujú nevyhnutné pohodlie a bezpečie. Syntetický vršok je tiež veľmi ľahký, a tak šetrí Vašej energiou. V rade Mountain sports si vyberú samozrejme aj ženy (napr. dámske outdoorové topánky na zimu TERREX SOLO STEALTH W či univerzálny TERREX FAST R MID GTX W) a deti (vo farebnom prevedení do červena aj do modra TERREX MID GTX K).

Hiking, Trekking

Topánky určené do prírody. Tam, kam sa nedostanete autom, Vás bezpečne a bez problémov dopraví adidas outdoor topánky z tejto rady. Sústreďte sa plne len na vytýčenú trasu, bezproblémový pohyb po ťažkom, mokrom alebo členitom povrchu zaistí outdoorové topánky adidas, ktoré Vás zároveň udrží v suchu a teple.

Spokojní určite budete s modelom AX 1. Tieto topánky sú veľmi pevné, vystužené a zároveň pohodlné. Zvršok topánky je dobre priedušný a podrážka má grip optimálne do mokrých vonkajších podmienok. Veľmi obľúbené sú aj adidas topánky KUMACROSS MID GTX obsahujúce technológiu Gore-Tex, Traxion aj adiPRENE. Zvršok kombinuje textil a kožu a udržuje nohu v stabilnej a odolnosť. Gripy na podrážke sú špeciálne umiestnené tak, aby podporili pohyb turistov. adidas myslí aj na turistky a malé turistov. Dámy ocenia treba model adidas outdoor KUMACROSS MID GTX W, ktorá má úplne rovnaké funkcie ako pánsky model. Detské outdoorové adidas topánky AX 1 MID CP K udrží chodidlo dieťaťa v suchu vďaka technológii ClimaProof.

Water/Winter sports

Ďalšie originálne a maximálne funkčné radom adidas outdoorové obuvi sú topánky do mokrého terénu a vody alebo zimné topánky ideálne do snehu či na namrznutý povrch. Do horúcich letných dní alebo pre tých, ktorí sa venujú športom vo vode, sú ideálne topánky HydroTerra Shandal. Topánky vďaka sieťovine na zvršku perfektne vetrajú, rýchlo a jednoducho sa zaväzujú a veľmi dobre sedí a udržujú tak chodidlo spevnené. Ďalším obľúbeným typom sú topánky JAWPAW určené vyložene pre aktivity vo vode. Podrážka s water gripom zaisťuje stabilný trakciu aj na klzkom povrchu a nylonová sieťovina na zvršku je veľmi dobre priedušná a zároveň rýchlo schne.

V zimných mesiacoch najlepšie využijete topánky TERREX CONRAX CP, vodeodolné topánky s membránou ClimaProof a na teplotu citlivým gripom podrážky. Šnúrky sú uschované pod zipsom, ktorý ich chráni a nedovolí snehu, aby sa dostal dovnútra topánky. V tomto modeli outdoor adidas obuvi si môžete bez starostí užiť zimnú zasneženú krajinu. Perfektnú ochranu proti chladu a vlhku poskytujú aj topánky Superstar II CP PL, ktorých zvršok kombinuje kožu a syntetiku (gumu) pre perfektnú izoláciu. Bezpečie pre nohu na klzkom povrchu poskytujú aj WINTER HIKER SPEED CP PL so špeciálnou konštrukciou chrániacou členok a odolnou gumovou ochranou na špičke a päte topánky. Široká ponuka outdoorovej obuvi určenej do vody či na sneh platí pre pánske, dámske aj detské adidas outdoor topánky.

Everyday outdoor

Ak ste priaznivcom outdoorových topánok aj pri bežnom dennom nosení, máme pre Vás kolekciu Everyday outdoor. Táto Urbanoutdoor obuv je jednak vybavená kvalitnými technológiami, je dostatočne pevná a odolná a zároveň aj štýlová a pohodlná. Napríklad model ClimaCool DAROGA TWO 13 je veľmi ľahká, priedušná topánka s ochrannými prvkami na špičke topánky. Aj modely GERLOS či ZAPPAN splní ako funkciu dizajnovú, tak ochrannú. Budete sa cítiť pohodlne a chránení a zároveň si užijete originálny dizajn.

Outdoorové topánky adidas ponúka celý rad možností, kam ich využiť a čo môžu ponúknuť. Stačí si len správne vybrať. Každá rada a každý model sú iné, však všetky majú jedno spoločné. Perfektne Vás ochráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a zaistí bezpečie nohy proti bolestivým zraneniam na ťažkých terénoch.


Zdieľajte tento článok: