Retro, ktoré je in. To sú topánky adidas ZX

Móda sa veľmi rýchlo mení. To, čo si jednu sezónu kúpime ako najnovší módny hit, už za rok nemusí byť vôbec in. Takéto kúsky potom končí na dne krabíc či zahrabané hlboko v skrini.

To ale nie je prípad obuvi adidas ZX. Tieto štýlové topánky v retro dizajne sú obľúbené už cez 30 rokov. A túto sezónu sa môžete tešiť na maximálne štýlové modely, ktoré urobia z každého outfitu módnu záležitosť.

Obuv adidas ZX


K najslávnejším kúskom tejto povestnej kolekcie patrí model ZX 700, ktorý vychádza z pôvodného modelu ZX 500 inšpirovaného klasickú bežeckou obuvou. Jedná sa o topánky, ktoré boli predstavené už v roku 1984 a na trhu sa objavili o rok neskôr.

Prečo sú tak obľúbené? Vďaka materiálom a konštrukcii zvršku vznikajú jedinečné a neprehliadnuteľné modely. A preto sú dodnes neoddeliteľnou súčasťou ponuky adidas a kolekcie Originals.

Novinky v kolekcii ZX

Tento rok sa v širokej ponuke kolekcie ZX môžete tešiť na klasické, ale aj úplne nové modely. Novinkou je rad adidas ZF FLUX. Čo ponúka? Nevšedné vzory a dizajn, pohodlné nosenie a spevnenie chodidla a päty.

Torsion System

Torsion System pre spevnenie stredu chodidlaTopánky adidas ZX FLUX • Zvršok z jedného kusu sieťoviny
 • Torsion System v podošve pre spevnenie strednej časti chodidla
 • Medzipodošva z EVA materiálu pre ľahké odpruženie
 • Kostra päty z TPU pre spevnenie
 • Priľnavá gumová medzipodrážka
 • Najrôznejšie vzory a farby zvršku
 • adidas ZX 850

  Pánsky model ZX 850


  Snáď najviac populárnym modelom z kolekcie sú ZX 850. Zvršok topánky kombinuje priedušnou sieťovinu a pevný a odolný semiš. Medzipodošva z EVA materiálu zaručuje obuvi ľahké odpruženie. Navyše majú tieto topánky stabilizačný sponu z TPU umiestnenú v medzipodošve v strednej časti a na päte. Táto spona je viditeľná na prvý pohľad.

  Ďalšími favoritmi u zákazníkov sú ZX 700 charakteristické výrazným opaskom so znakom a nápisom adidas na boku topánky.

  Do ponuky kolekcie ZX spadajú okrem topánok aj štýlové čiapky či rukavice. Vyberte si módnu a pohodlnú obuv adidas ZX FLUX, 750, 850, 700, 500 a ďalšie v dámskom, pánskom či detskom prevedení. Tridsať rokov popularity hovorí za všetko.

  Tým designérů obuvi ZX FLUX
  Novinkou v kolekcii adidas ZX je model FLUX. Jedinečný je na ňom predovšetkým jednodielny zvršok zo sieťoviny, ktorý nájdete najrôznejších farbách a s originálnymi vzormi.


  Zdieľajte tento článok: