Ultra boost – najlepší beh v živote

Ultra boost detail

Užite si pohodlný a nekonečný pocit pri behu s adidas Ultra boost. Táto obuv je horúcou novinkou v bežeckom svete. Klasická EVA podošva je minulosťou. Najlepšie bežecká obuv v histórii ponúka ako prvý 100% boost peny v medzipodošve. Hlavnou výhodou tohto materiálu je nekonečná energia, ktorou vás nabíja po celú dobu behu.

Trocha histórie materiálu boost

Všetko začalo v roku 2013 kedy adidas zmenil beh s touto novou technológiou. V tomto okamihu sa začalo hovoriť o revolúcii v behu. Všetko, čo táto technológia sľubovala, do bodky splnila a bežci z celého sveta si ju doslova zamilovali. Návrhári adidas však zašli ešte ďalej. Tento rok boli po prvýkrát slávnostné akcií uvedené na trh topánky Ultra boost. Akcie sa zúčastnili špičkoví atléti z celého sveta.

Súčasnosť s Ultra boost

Obuv je určená pre bežcov s neutrálnym, prípadne mierne supinačním nášľapom a hodí sa ako objemová obuv pre každodenné tréning. Topánky sú vhodné na pevný povrch, ako je cesta alebo spevnený prírodný povrch.

Hneď na prvý pohľad vás zaujmú hlavné prednosti obuvi:

  • Primeknit zvršok - netradičné pletený zvršok, ktorý pruží s chodidlom a prispôsobuje sa každej zmene. Pohodlne priľne k nohe ako ponožka a umožní tak jej prirodzený pohyb. navyše ponúka maximálnu priedušnosť a odovod potu od chodidla. Hoci sa to na prvý pohld nemusí zdať, spŕšok je navyše veľmi odolný a zabraňuje predčasnému opotrebovaniu.
  • Podošva stretch web - násobí energiu bez akéhokoľvek obmedzenia. Pri každej fáze behu sa dokáže maximálne prispôsobiť pohybu. To zaisťuje lepšiu stabilitu a podporuje prirodzený nášľap.
  • Heel counter - na prvý pohľad si všimnete zvláštne konštrukcie päty. Prispôsobí sa prirodzenému pohybu Achillovej päty. Tesne a pohodlne ju objíma. Naviac výrazne obmedzuje riziko pľuzgierov a oderu.
  • Ultraľahká vložka - prispôsobí sa chodidlu a sadne vašej nohe ako uliata.
  • TORSION SYSTEM - pri pohybe neustále stabilizuje strednú časť nohy a umožňuje tak nezávislý pohyb päty a prednej časti chodidla. Vďaka tomu môžete lepšie ovládať svoje pohyby. Tento systém vám umožňuje čo najlepšie sa prispôsobiť povrchu, po ktorom práve bežíte.
  • Boost - v neposlednom rade je tu revolučný materiál boost. Prvýkrát je celá podošva vyrobená zo 100% boost materiálu. To je o 2% viac ako v predchádzajúcich modeloch s týmto materiálom. To v dôsledku znamená ešte viac energie, väčšiu mäkkosť a ešte lepšie tlmenie. Tisíce viditeľných energetických kapsulí ukladajú a späť uvoľňujú nekonečnú energiu pri každom kontakte so zemou.

adidas Ultra Boost ve skratke: